Adet olmak için duaAdet olmak için okunacak dua var mı? Kadınlar için normal bir fizyolojik süreç olan Regl dönemi, bazen sarkabilir veya gecikebilir. Bu durum, bazı kadınlar için endişe verici olabilir ve adet olmak için yollar aramalarına neden olabilir. Peki, adet olmak için okunacak dua var mı?

Maalesef, adet olmak için spesifik bir dua bulunmamaktadır. Ancak, Allah’a dua etmek her türlü sıkıntıda olduğu gibi bu konuda da yardımcı olabilir. Adet dönemiyle ilgili sorun yaşayan bir kişi dua ederken, umutsuzluğa kapılmak yerine sabırlı olmalı ve Allah’a güvenmek için dua etmelidir.

Adet olmak için okunacak herhangi bir dua olmamasına rağmen, bazı dualar adetin düzene girmesine yardımcı olabilir. Bunlardan biri özellikle kadınlar tarafından sıkça okunan “İstihare” duasıdır. Adet düzenini dengelemek ve düzgün bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için bu dua okunabilir.

adet döngüsü geçikebilir erken adet olmak için edilen duaların kabul olursa düzenli bir şekilde adet olabilirsin.

Bununla birlikte, Allah’a dua etmek yalnızca bir seçenek değildir. Adet düzensizliklerinin altında yatan temel nedenleri anlamak da önemlidir. Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek, beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmek, egzersiz yapmak ve stresten uzak durmak gibi faktörler adet düzenini olumlu etkileyebilir.

Adet Olmak İçin Dua; “Bismillahirrahmanirrahim”

Rahman ve Rahim Olan Allah (C. C.)’ın adıyla; “Allah’ım salli ala Seyyidina Muhammed’in ve ala ali Seyyidina Muhammed’in salaten tüncina biha min-cemi’il-ehvali vel afat ve takdi lena biha cemial hacat ve tutahhiruna biha min-cemii’s-seyyiat ve terfe’una biha a’la’d-deracat ve tubelliğuna biha aksa’l-ğayat min cemiil-hayrati fi’l-hayati ve ba’del-memat birahmetike Ya erhame’r-rahimin. Hasbunellahu ve ni’mel vekil, ni’mel Mevla ve ni’me’n-nasir. Ğufraneke Rabbena ve ileyke’l fi-lhayati ve ba’del-memat birahmetike Ya erhame’r-rahimin. Hasbunellahu ve ni’mel vekil, Mevla ve ni’me’n-nasir. Ğufraneke Rabbena ve ileyke’l-masir.” Manası; Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e (S. A. V.) ve onun ehli beytine salat et. Bu salavat o derece olsun ki; Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu bu salavat hürmetine temizlesin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salavat hayatta ve öldükten sonra düşünebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna doğru ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah’u Teâlâ bize kafidir.

“Bismillahirrahmanirrahim”

Rahman ve Rahim Olan Allah (C. C.)’ın adıyla; “Allahumme inniy euzü birızake min sehatike ve bimuafatike min ukubetike ve euzü bike minke. La uhsiy senaen aleyke ente kema esneyte ala nefsik. Manası; Hoşnut olmadıkların için rızana, cezalandırmandan bağışlamana; Allah’ım kuvvetimin yetersiz olduğunu, çaresiz kaldığımı bilenlerdensin. Bütün zulmeti parıl, parıl aydınlatan ve halleri selamete çıkarıcak olan Sana sığınırım. “La ilahe illallahü vahdehü la serikelehü ehaden sameden lem yelid ve lem yuled ve lem yekün lehü küfüven ehad” Manası; Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Havl ve kuvvet ancak seninledir. O, tekdir, her türlü ihtiyaçları ve istekleri giderendir. Doğmamış ve doğrulmamıştır. Onun hiçbir eşi ve benzeri yoktur ve asla olamaz da. “Rabbena atina fiddünya haseneten ve fil’ahireti haseneten ve kina azaben nar” Manası; Allah’ım! Ey Rabbim! Bizim dualarımızı geri çevirmeyen yüce yaratıcı, bu dünyada iyilik ver. Ahirette de iyilik ver. İnşallah yürekten edilen dua’nın gücü ile faydasını görürsünüz. Dua eden insan, hayatın bir anlamı olduğunu bilerek, büyük bir ümitle ve güven duyarak Allah’a yönelmiş demektir. O’nun bu tavrı ile  Allah’ın güçlü, affedici, merhametli ve iyilikseverdir. Bilesiniz Yüce Allah insanlara çok yakındır. O, her şeyi bilir, görür ve işitir. İster gizlice dua edelim ister açıktan, Allah her zaman bizi duyar.

adet geçikmesi için endişe etmeyin herşeyin bir çözümü var, bitki çayları , adet söktürücü ilaçlar ve dualar

Adet olmak için spesifik bir dua olmamasına rağmen, Allah’a dua etmek her zaman güvenilir bir seçenektir. İstihare duası gibi dualar okunarak adet düzeni dengelemeye çalışılabilir ancak sağlıklı bir yaşam tarzı da önemlidir. Adet düzensizlikleriyle karşılaşan kadınlar, bir doktora danışarak altında yatan nedenleri belirleyebilir ve uygun tedavi yöntemlerini öğrenebilir.

Bismillahirrahmanirrahim’

Kemain enzelnahü mines sema-i fahteleta bihi nebatül adı feesbaha heşimen tezruhur riyah. Ya Hağkaltail Hüvalla Hüllezi la ilahe illa hüve alimül gaybü veş şehadeti hüver rahmanür rahim. Ya Cağtefhail Yevmel azifeti izel kulübü ledel hanaciri kazimine ma liz zalimine min hamimin ve la şefiin yuta. Ya dağzayail künnes. Velleyli iza asas. Ves subhi iza teneffes. Ya Vağkahail sat. Vel Kuranı ziz zikr. Belillezine keferu fi izzetin ve şikak ya Dağşemcail. Tevekkelüu ya huddame hazihil ayatiş şerifeti veya eyyühes Seyyid Meytatarun. Bi tehyici kalbe fülanete binti fülanete ala mehabeti ve meveddeti elvahan elvahan elvahan elacele elacele elacele essaate essaate essaate ala mülkü Süleyman İbni Davud Aleyhimesselamü ve bi hakkit tevrati vel İncili vez Zeburi ve bi hakkil fürnil azimü ve bike hakki Muhammed’inil Mustafa Sallallahü Aleyhi ve Sellem ve bike hakki hazihil ayatil ızami vel esmail kirami ve bi hakki kecağzamheyuşin Allahümme inni eselüke en tüsahhrali ve tüharrike kalbeha ülanete binti fülanete ala mehabeti ve meveddeti. Nasrun minallahi ve fethun karib.

Duanın Anlamı

Gökten indirdiğimiz su ile yeryüzünde yetişen bitkiler birbirine karışır. Ama sonunda rüzgârın savuracağı çerçöre döner.

Ey Hagkaltail! O görülenle görülmeyeni bilen kendisinden başka ilah olmayan Allah’tır. O Rahman’dır, Rahim’dir.
Ey Cağtefhail! Onları, yüreklerin ağzına geleceği tasadan yutkunacakları yaklaşan kıyamet günü ile uyar. Zalimlerin ne dostu ne de sözü dinlenecek şefaatçi olur.

Ey Dağzeyail! Gündüz sinip geceleri gözüken gezegenlere and olsun. Kararmaya başlayan geceye and olsun. Ağarmaya başlayan sabaha and olsun. Bu Kuran arşın sahibi katında değerli, güçlü, sözü dinlenen ve güvenilen şerefli bir elçinin getirdiği sözdür.

Ey Vağkahail! Sad öğüt veren Kuran’a and olsun ki, inkâr edenler gurur ve ayrılık içindedir.

Ey Değşemcail! Ey bu ayetlerin huddamı ve ey Seyyid Meytatarün! Fülan binti fülanenin kalbini acele olarak Süleyman İbni Davud A. S’un mülkü saltanatı üzere. Tevrat, İncil, Zebur ve Furkan hakkı için. Muhammed Mustafa s. A. V. Hakkı için. Bu yüce ayetler, saygı değer isimler hakkı için. Allah’ım fülane binti fülanenin kalbini benden yana eğip çevirmeni ve benim sevgim üzere harekete geçirmeni diliyorum. Yardım Allah’tandır.

Adet gelmesi için ne içilir?

İlaçlar dışında kekik çayı, papatya çayı, civanperçemi çayı ve zencefil çayı gibi bitki ve çaylarda yine içilmek sureti ile adet söktürücü olarak kullanılabilir.

Adetin Erken Gelmesi İçin Neler Yapılmalı?

Erken adet olmak için en etkili yöntemlerden biri sıcak bir banyo yapmak, mümkünse sıcak bir küvete uzanmaktır.
Karın bölgesine sıcak uygulamak da rahime giden kan akışını artırarak adetin erken gelmesini sağlayabilir.

Adet duası nasıl okunur?

Bunlara bir mani yoktur. Hatta özel günlerindeki bir bayanın kıbleye doğru oturarak zaman zaman tesbih çekmesi, dua etmesi isabetli bir davranış olur.

Dua etmeden önce güzel abdest almanız gerekiyor daha sonra inanarak dua ederseniz kabul olur, erken adet olursunuz düzenli bir yaşam için gerekli.

Unutmayın ki, her bireyin adet döngüsü farklılık gösterebilir ve bazı durumlarda düzensizlik normal karşılanabilir. Fakat düzensizlik sık sık ve belirgin bir şekilde ortaya çıkıyorsa, bir sağlık uzmanıyla görüşmek önemlidir.

Hadi Puan Ver
[Total: 1 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor