Bebeğin sağlıklı olması için okunacak dualarHamilelik dönemi, bir kadının hayatında en önemli ve hassas dönemlerden biridir. Bir anne adayı olarak, bebeğinizin sağlıklı olmasını ve güzel bir şekilde dünyaya gelmesini istersiniz. Bu nedenle, Allah’a yönelerek dua etmek ve dualarıyla bebeklerinin sağlığını ve güzelliklerini dileyen birçok insan vardır. İnançlarımıza göre, dua etmek ve Allah’a yönelmek, bebeğimize sağlık ve mutluluk dileyen bir anne olarak yapabileceğimiz en güzel şeylerden biridir. İşte bebeklerin sağlıklı olması için okunabilecek bazı dualar:

Hamilelikte Ayetel Kürsi okumak, bebeklerin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için tavsiye edilen bir duadır. Ayetel Kürsi, İslam‘ın en önemli ayetlerinden biri olarak kabul edilir ve Allah’ın gücünü, kudretini ve merhametini temsil eder. Bu dua, Anne karnındaki bebeğe sağlık ve koruma sağlamak için okunabilir.

Evladının sağlıklı olması için dua etmek de önemlidir. Bu dua, genel olarak Allah’tan çocuğunuzun sağlıklı büyümesini ve sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini dilemek için yapılır. Bu tür dualar, anne adayının kalbindeki dilekleri ve sevgi dolu duaları ifade etmek için kullanılır.

Bebeğin sağlıklı doğması için yapılan dualar da bebeklerin hayatında büyük bir rol oynar. Bu dua, anne adayının bebeğinin doğumundan önce sağlıklı olmasını umarak Allah’a yönelerek yapılan bir duadır. Bu dua, anne ve baba arasında birliği ve dualarının Allah tarafından kabul edilmesini diler.

Bebeğin güzel yüzlü olmasını dilemek için bir diğer dua ise “Esmaül Hüsna”dır. Esmaül Hüsna, Allah’ın isimlerini ifade eder ve bebeğin güzel bir yüze sahip olmasını diler.

Bir diğer öneri ise anne karnındaki bebeğe hangi surelerin dinletilebileceğidir. Anne adayları, hamilelikleri süresince bebeğe Kur’an’dan bazı sureleri dinletebilir.

Örneğin, Hamza Munnabih sureleri ve Muhalifler sureleri bebeğin zihni ve ruhu için iyi olduğuna inanılır.

Bunların dışında Cübbeli Ahmet Hoca‘nın sağlıklı bir bebek için yapılması tavsiye edilen dualarını bulabileceğiniz “Kadınlar Kulübü” gibi platformlardan da yardım alabilirsiniz.

Kura-ı Kerimin 26. Ayeti olan Al-i İmran suresi her gün 21 defa okunmalıdır. Al-i İmran suresi 21 defa okunursa doğacak çocuk salih olur ve sıhhatle doğar. Al-i imran suresi 35. ayetinden itibaren surenin sonuna kadar bütün ayetler doğum yapılana kadar okunursa doğacak çocuğun fiziki ve ruhsal asağlığı yerinde olur.
Kuran-ı Kerimde yer alan Araf Suresinin 189. Ayeti her namaz vaktinde farz namazlarından sonra okunursa doğacak  çocuğun fiziği tam olur.

Her gün enbiya suresi okunursa doğacak çocuk güzel ahlaklı ve akıllı olur. Enbiya suresinin yanında Yasin suresi okunursa çocuk hayırlı olur.

Çocuk sahibi olacak anne ve baba her gün 10 ar defa : ‘’ Yerisüni ve yerisü min âli Yâkûb.” “Yühricüküm tıflen sümme li tebluğû eşüddeküm ‘’ okursa çocuğun anne karnında gelişimi tam olur.
Zekeriya as., doğacak çocukların hayırlı ve sağlıklı olmalarını isteyen anne ve babalara: ‘’Fe hebli min ledünke veliyya’’ zikrini durmadan her fırsatta söylemelerini buyurmuş ve bu zikiri yerine getirenlerin çocuklarının sıhhatle dünyaya geleceğini belirtmiştir. Bu zikirin anlamı ise: Binnaenaleyh, bana tarafından bir veli oğul ihsan et. Ki bana da mirasçı olsun, Yâkub hanedanına mirasçı olsun. Sonra bebek olarak çıkaran, sonra sizi güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz için.

Çocuk sahibi olmak isteyenler şunları yapmalıdır:
Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.
Ahlakı güzel olması için İNSAN-İBRAHİM Suresi okunur.
İlk 4 ay 70 bin SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ okunur.
9 ay boyunca 71 tane ENBİYA SURESİ okunur.

Hadi Puan Ver
[Total: 2 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor