Can sıkıntısı için dua – Ne iyi gelir?Can sıkıntısı için dua: Günümüzde birçok kişinin yaşadığı yaygın bir sorundur. Zaman zaman herkesin moralini bozabilen can sıkıntısı, insana huzursuzluk ve mutsuzluk hissi yaşatır. Ancak, bu sorunu aşmanın bazı etkili yöntemleri vardır. Bunlardan biri de dua etmektir.

Ferahlamak için hangi dua okunur diye merak edenler için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu dualar, manevi güç ve iç huzur sağlamak amacıyla okunur. Özellikle Allah‘a sıkıntılarınızı anlattığınız ve çözüm beklediğiniz dualar, can sıkıntısını azaltmada etkili olabilir.

Can sıkıntısına iyi gelen dua arayışında olanlar için Kur’an-ı Kerim‘de bulunan Ayetel Kürsi‘nin okunması önerilir. Bu dua, Allah’ın yüceliğini, kudretini ve sonsuz bilgisini hatırlatarak zihni rahatlatır ve huzur verir.

Ayrıca, zikirler de can sıkıntısını gidermede etkili olabilir. Zikirler sayesinde zihin daha sakin bir hal alır ve negatif düşüncelerden uzaklaşılır. “Lâ ilâhe illallah” zikri, sıkıntıları hafifletmede etkili olan bir zikirdir.

Unutulmaması gereken bir diğer nokta, dua ederken samimi olmanın önemidir. Kalpten gelen ve içtenlikle yapılan dua, Allah’ın rahmetine ve yardımına daha çok ulaşmanızı sağlar. Dua etmek, can sıkıntısını hafifletmenin yanı sıra manevi açıdan da büyük önem taşır.

can sıkıntısı için okunacak dualar,can sıkıntısı iç daralması duası, can sıkıntısına ne iyi gelir?

*Bir sıkıntıya düşünce, “Bismillâhirahmanirrahim velâ havle velâ kuvvete illa billâhil aliyyil azim” diyeni Allahü teâlâ, sıkıntı ve belalardan muhafaza eder. [Deylemi, İbni Sünni]

*Hz. İbn-i Abbas (r.a.) anlatıyor: Hz. Peygamber (s.a.v.) üzüntü sırasında şu duâyı okurdu: ?

Lâilâhe illâllâhü’l-azîmü’l-halîmü, Lâilâhe illallâhu rabbü’l arşi’l-azîm. Lâilâhe illâllâhü rabbü’s-semâvâti verabbü’l-‘ardı verabbü’l-‘arşi’l-kerîm.

*”Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere “La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim” derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.”

SIKINTI İÇİNDEYKEN OKUNMASI GEREKEN SURELER

İNŞİRAH SURESİ

Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim

Elem neşrah leke sadrek

Ve vada’na ‘anke vizreke

Elleziy enkada zahreke

Ve refa’na leke zikreke

Feinne me’al’usri yüsren?

İnne me’al’usri yüsren?

Feiza ferağte fensab?

Ve ila rabbike ferğab?

can sıkıntısını gidermek için dua etmek oldukça etkili bir yöntemdir. Ferahlamak için hangi dua okunur sorusuna verilecek birçok cevap bulunsa da, samimi bir şekilde dua etmek ve Allah’a sıkıntılarınızı arz etmek önemlidir. Dua ederken Ayetel Kürsi gibi duaları tercih etmek ve zikirler yapmak da sıkıntıları hafifletmede yardımcı olur. Unutmayın, Allah sıkıntı içinde olan kulunu dua eden ve yardım talep eden bir şekilde görmekten hoşnut olur.

Yukarıda belirtilen duaları okuduğunuz zaman bütün dertler ve sıkıntılardan kurtulursunuz..Takıntılı düşüncelerinize iyi gelir Ruhsal sağlığınızı düzeltir Psikolojinize çok iyi gelir.. Nazarlar dan ve İç sıkıntılardan hemen kurtulursunuz.. Devam ederek duaları tekrarlayın.
Hadi Puan Ver
[Total: 1 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor