Çocuğu olmayanlar için dualarSelamun aleyküm ve rahmetullah ve bereketuhu… Dua dostlarım hoş geldiniz. Dün bir arkadaşımız çocuğun olmasını dilemek için Allah’tan nasıl istemeliyiz? Nasıl dua edersek daha güzel olur diye sormuş. Ben de onlara kendi ebced hesaplarımla oluşturduğum özel duamı paylaşmak isterim. Ama bu yazıyı da iyi anlamanız gerekir. Anlamanız için de iyi okumanız gerekir.

Bilirsiniz ki evlat candır. Çocuk sahibi olmak da canımızdan bir parçadır. Yokluğu acı olduğu gibi varlığında da onu kaybetme korkusu acıdır. Onlar bize Allah’ın emanetleri gözümüzün nurudur. Olmayanlara da nasip etsin diye dua ediyoruz. Ama duaya başlamadan önce elbette tedavilere de devam ediyor olmamız lazımdır. Çünkü Allah bize tevekkülü de öğretmiştir. Buna uyulması zaruriyettir.

Sevgili dostlarım. Kardeşlerim. Rabbim size en hayırlısından evlat nasip etsin. Şu duayı sizler namazlarınızdan sonra özellikle de sabah namazından sonra günde 1 defa ila 3 defa içten bir şekilde okuyun. Çok zor bir dua değildir. Sonra yazımızın devamındaki ufak açıklamalı da okuyun.

Duamız: Ya rahman! Ya kerim! Ya Ekrem-el ekremin. Varlıktan yok, yokluktan var etmeye muktedir olan Rabbim! Yönüm kıblede, ellerim semada. Rasul-u ekrem peygamber efendimiz Muhammed Mustafa (sav) ‘nın bize gösterdiği yoldan dua kapısına geldim. Sana inandım ve güvendim. Evladımızın olmamasına günahlarımız sebebiyet verdiyse Rahman ve Rahim isminle bağışla affet. Sıhhatimiz sebebiyet veriyorsa Şafi isminle şifa ver. Bize sağlıklı ve sıhhatli en önemlisi de hayırlı bir evlat nasip eyle. İbrahim aleyhiselam’a lutfettiğin gibi bizi de Ya Latif isminle şereflendir. Keremi ve Lutfu bol olan Allah’ım kapına geleni geri çevirmezsin. Beni de çevirme. Duamı dergahında kabul eyle. (Amin)

Daha sonra 99 defa Ya Latif ismi- şerifi zikredilir.

Çocuğu Olmayanlar İçin Okunacak Etkili Dua

Bu konu hakkında internette çok çeşitli bilgiler vardır. Çocuk sahibi olmak isteyen her aile bunun için çalışmalar yapmaktadır. Her türlü tedaviye rağmen çocuk sahibi olamayan kişiler için okunacak dualar bulunmaktadır. Hayırlı bir evlat olmasını isteyen kişiler güzel dualar okuyarak evlat sahibi olabilmektedir. Çocuk sahibi olmak da hayır işidir. Allah çocuk sahibi olmak isteyen tüm kullarının sesini duyar. Bu nedenle çocuk sahibi olmak isteyen çiftler mutlaka kendi üzerilerinden duayı eksik etmemelidir. Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler ilk olarak çeşitli tedaviler görüp, çocuğun olmama sebebini öğrenmelidir.

Daha sonra çocuk sahibi olmak için okunacak duaları belirli bir süre tekrar ederek bu sorun ve sıkıntılardan uzaklaşmaktadır. Yukarıda bu dulara yer verdik. Bunun için okunacak duaların başında bir de Rabbena duaları bulunmaktadır. Hepimiz biliyoruz. Rabbena, tüm isteklerin başında yer alan dualardan biridir. Bu duayı desteklemek için Ayetel Kürsi, Fatiha ve Yasin dualarını da okumak şarttır. Düzenli namaz kılan kişiler namazın bitiminde bu dua ve sureleri okuyarak Allah’ın da dilemesiyle hayırlı bir evlat sahibi olabilir.

Ayrıca sayfamızdan da dua isteyebilirsiniz. Unutmayın müminin mümine duası çabuk kabul olur!

Hayırlı Evlat Sahibi Olmak İçin Okunacak Dualar

Çocuk sahibi olmak her evli çiftin istekleri arasındadır. Fakat Allah istemediği kişiye bunun nasip etmeyebilir. Allah her şeyin en hayırlısını bildiğinden bazı kişiler için çocuğun olmamasını hayırlı kılmıştır. Fakat evli çiftlerin her şeye rağmen duayı kendi üzerlerinden eksik etmemesi hayırlı bir evlat sahibi olmayı da sağlar. Hayırlı evlat sahibi olmak isteyen kişiler bu süre içerisinde Ayetel Kürsiyi devamlı olarak okunmalıdır. Aynı zamanda Kuran-ı Kerimde bulunan bazı ayetlerin de okunması evladın hayırlı olmasını sağlamaktadır.

Erkek Çocuk Sahibi Olmak İçin Okunacak Dualar

Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler bebeğin cinsiyetinin erkek olmasını ısrarla isteyebilir. Bebeğin cinsiyeti önceden bilinemeyeceği gibi değiştirilemez. Fakat bunun için çeşitli dualar bulunmaktadır. Allah kullarının içten ettikleri duaları kabul etmektedir. Bunun için içten bir şekilde erkek çocuk olmasını isteyen kişiler dualarında buna yer vererek bebeğinin erkek olmasını sağlayabilir.

Erkek çocuk isteyen kişiler günde üç kere bu isteklerini namaz sonrası belirterek ardından 3 İhlas suresi okumalıdır. Aynı zamanda yatmadan önce Ayetel Kürsi okumak da bebeğin erkek olması için edilen duaları güçlendirecektir.

Hadi Puan Ver
[Total: 2 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor