En Etkili Ev Alma DuasıReklam

En Etkili Ev Alma Duası:Ev almak günümüzde birçok kişinin en çok istediği konular arasında yer alır. Mal mülk sahibi olmak isteyen kişiler Allah’tan talepte bulunarak dualar ile bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Kişilerin haklarında hayırlı olan mallara sahip olması ancak Allah’tan istemek ile mümkün olur. Yüce yaratıcıdan doğru bir şekilde mal mülk talep edildiğinde Allah’ın istekleri karşılaması da mümkün olur. Ev almak için maddi olarak hazırlıklar tamamlandıktan sonra en hayırlı evi almak için ve bu sürecin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için Allah’a dua edilmelidir. Mal mülk sahibi olmak için bu tür dualar edildiğinde hayırlı bir şekilde istenen evlere sahip olabilmek de mümkün olur.

Diğer Konular

Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua

Öncelikle boy abdesti alınız. Daha sonra kendinizi rahat hissedeceğiniz sessiz bir yere geçiniz. Bu yer evinizin bir odası ve ya cami de olabilir.
Daha sonra aşağıda yazılan duayı dört defa üst üste okuyun.
Dua bittikten sonra, niyetinizi belli ederek ellerinizi açarak Allah’a duanızı ediniz. Dua etmeden önce tövbe etmeyi ve salavat getirmeyi unutmayınız.

Ev Almak İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim”
“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”
Ya Müheymin ,Ya Bari, Ya Fettah, Ya Semi, Ya Latif, Ya Hafız, Ya Kebir, Ya Mucib, Ya Kadir, Ya Berr, Ya Rauf, Ya Nafi
“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Cübbeli Ahmet Hoca ev almak için Dua,Nihat Hatipoğlu duaları, ayrıca en etkili ev alma arsa alma duaları

Bir Başka Ev Alma Duası – Kulillahumme Duası

Bu duayı okuyarak da dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kulillahumme duası da çok etkili ve güçlü duadır.

Kullilahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedikel hayr inneke ala küllü şey’in kadiyr
La ilahe ilallahu vahtehu la şerike leh lehul mülkü ve lahül hamdu ve hu ve ala şey’ün kadiyr.Subhanallahi vel hamdu lillahi vela ilahe ilallahü vallahü ekber,vela havle vela kuvvete illa billahil aliyil azim.
Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyida ve mevlana muhammedinin nuriz zatiyyi ve sirrris sariyyi sirruha fi cemiy’il asarı vel esmai ves sifati ve sellim tesliyma .

Bu duaları ve salavatları 333 defa okuyarak ev almak için maddi gücünüz olacaktır. Amin diyerek birbirimize destek olalım.

12 Esma ile Okunan Ev Alma Duası

12 Esma ile okunan ev alma duası da güçlü ve etkili dualar arasında yer almaktadır.

Bu duayı ne kadar çok okursanız o kadar duanız kabul olacaktır. İşte Dua;

“Bismillahirrahmanirrahim”
“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”
Ya Müheymin,Ya Bari,Ya Fettah,Ya Semi,Ya Latif,Ya Hafız,Ya Kebir,Ya Mucib,Ya Kadir,Ya Berr,Ya Rauf,Ya Nafi
“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Ev Almak İçin Okunan Diğer Dualar

Ev almak isteyen kişiler 19 gün boyunca hiç ara vermeden her sabah 7 defa besmele, 7 defa istiğfar, 7 defa kelime-i şehadet, 7 defa salavat, 7 defa La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim, 7 defa Allahu Ekber okumalıdır.

Pazar günü akşam namazından sonra başlayıp, 7 gün boyunca her gün 4000 defa “Hasbünallahü ve nimel vekil” okunması ev almak isteyenlerin yapabileceği duadır.

Her gün kılınacak sabah namazının ardından 101 defa Fatiha suresini okuduktan sonra, 101 defa “Ya Kafi, Ya Gani, Ya Muğni, Ya Fettah, Ya Rezzak” okuyarak 3 defa şöyle dua edilmelidir; “Ya kafi ekfina, Ya muğni ağnina, Ya Fettah iftah lena babe rahmetike, Ya Rezzak urzukna bi lutfike ve Keremike ve bicahi sahibi’l – vesileti seyyidina Muhammedin aleyhi’s – salatü ve’s – selam.” Bu şekilde dua edildiğinde ev almak isteyenlerin dileklerine kavuşmasına Allah yardım edecektir.
“Ya mübdie’l beraya ve müide ha ba’de fenaiha bi kudretihi Ya Mübdiu” Meali “Ey mahlukatı hiç yoktan var eden ve hepsi yok olup gittikten sonra kudretiyle tekrar diriltecek olan! Ey Mübdi” Bu duayı ev almak isteyen, evlenmek isteyen, yeni bir işe girişen herkes 41 defa okumalıdır. Allah’ın izniyle istediğine kavuşacaktır. Ev aldıran dua genellikle Müslümanlar arasında yaygın olarak kullanılan bir duadır. Ev satın almak isteyen kişi, bu dua sayesinde Allah’a niyaz eder ve ev alma sürecinde kolaylık ve başarı diler.

İşte ev aldıran dua:

“Rabbi inne lima enzalta ilayya min khayrin fakirun”
Bu dua Arapça’dır ve Türkçe anlamı şöyledir:
“Ey Rabbim! Bana indirdiğin her hayır için ben fakirim.”

Bu duayı ev almadan önce veya alırken okuyabilirsiniz. Ayrıca bu dua için en uygun zamanların cuma günleri, Ramazan ayı ve gece yarısı olduğu düşünülür. Ancak unutmayın ki dua etmek, sadece ev alma sürecinde değil, hayatın herhangi bir alanında başarı ve kolaylık için de önemlidir.

Ev almak, pek çok insanın hayallerini süsleyen bir hedeftir. Ancak, ev almak için maddi bir birikim yapmak ve güçlü bir iradeye sahip olmak yeterli değildir. Manevi destek de gereklidir. Ev almak için dua etmek, bu süreci kolaylaştırabilir ve hayalini kurduğunuz evin sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Ev almak için dua ederken, Diyanet‘in önerdiği Hayırlı Ev Almak İçin Dua kullanılabilir. Aynı zamanda, Cübbeli Ahmet Hoca‘nın da önerdiği Ev Alma Duası denenmiş ve etkili bir seçenektir. Bu dualar, Allah’ın rahmet ve lütfunu talep etmek ve ev alma sürecinde başarı elde etmek için yapılmaktadır.

Ev almak için dua ederken, Fetih Suresi‘nin de okunması önerilir. Fetih Suresi, açılan bir kapı gibi ev almak için güzel bir seçenektir ve duaların kabul olması için sevap kazandırabilir. Ayrıca, Nihat Hatipoğlu‘nun da önerdiği 12 esma ile ev alma duası etkili sonuçlar verebilir. Bu esmalar ev alma isteğinizi Allah’a iletmek ve arzu ettiğiniz eve ulaşmanız için işaretler göndermesini sağlamak amacıyla kullanılabilir.

Ev almak için dua etmek, sadece maddi kazançları değil aynı zamanda manevi mutluluğu da hedeflemelidir. Ev almak, birçok insanın aile kurduğu ve yuva kurduğu bir süreci simgeler. Ev alma duası, bu süreçteki mutluluğun şifresi olabilir. Dualarınıza niyetinizi ve samimiyetinizi katmanız önemlidir. İçten bir şekilde dileğinizi Allah’a sunmak ve sabırla beklemek en doğrusudur.

Ev almak için dua etmek, sadece bir arzu değil aynı zamanda bir niyetin ifadesidir. Bunun için gerekli olan iman, sabır ve yaratıcıya olan sarsılmaz güveni yeniden teyit etmek gerekmektedir. Ev almak için dua etmek, inancınızı ve güveninizi artırabilir ve hayalinizdeki eve ulaşmanız için size bir yol gösterebilir.

Hadi Puan Ver
[Total: 2 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor