Haksızlığa Uğrayanın DuasıHaksızlığa Uğrayanın Duası:Haksızlığa uğramak, insanın içini bir acıyla dolduran bir durumdur. Hayatta herkesin başına gelebilecek bir durum olmasına rağmen, haksızlığa uğradığında nasıl tepki vereceğimiz önemlidir. İftiraya uğradığınızda ya da canınızı yakan bir haksızlığa maruz kaldığınızda sizi rahatlatacak bir dua etmek önemli bir adımdır.

Haksızlığa uğradığınızda okunacak bir dua, içsel huzurunuzu sağlama ve sizi rahatlatma konusunda yardımcı olabilir. Burada size, böyle bir durumda okuyabileceğiniz bir dua sunacağım.

Dua şöyle başlayabilir: “Allah’ım, haksızlığa uğradığımı biliyorum ve bu durum beni büyük bir üzüntüye boğuyor. Kötülük yapanlara karşı sabırlı olmak istiyorum, ancak içimdeki hırsı kontrol etmekte güçlük çekiyorum. Beni yaralayan bu haksızlığa dair acımı hafifletmeni, huzur bulmamı ve adaletin yerini bulmasını diliyorum.”

Bu dua, haksızlığa uğrayan kişinin içsel huzurunu ve sabrını güçlendirmesine yardımcı olur. Aynı zamanda Allah’a güven duygusunu pekiştirerek, haksızlığın üstesinden gelmek için kudret ve adaletin kaynağına yönelme fırsatı sunar.

Haksızlığa uğradığınızda yapmanız gereken önemli bir şey de dua etmenin yanı sıra olayı doğru şekilde değerlendirmektir. İteminizi, itibarınızı ve saygınlığınızı korumak için sakin ve sağduyulu olmanız önemlidir. Gerçekleri savunmaktan ve haksızlığı ortaya çıkarmaktan çekinmeyin.

Haksızlığa uğrayanın duası şöyledir

Bismillahirrahmanirrahim
La İlahe illallahül azimül Halim la ilahe illallahu rabbül arşil azim la ilahe illallahu Rabbi semavati vemafilardı ve rabbül arşil Kerim.
Allah’ım ümit makamının en hayırlısı sensin. Dilek makamı içerisinde de en Kerimlilisin. Sen merhametlilerin en merhametlisisin, bize haram kıldığın şeyleri biz terk ettik, bilerek bilmeyerek bir sürü günahlar işledik. Senin affın büyük, merhametin büyük, sen başlayanların en hayırlısısın, içinde bulunduğumuz durumdan bizi kurtar Yarabbim. Kapına geldik ellerimizi açtık, bizleri Affeyle Yarabbim, tekrar günah işlememeyi senden diliyoruz, ellerimizi boş çevirme Ya Rabbim. Ey zulümden şikayetçi olanlardan haberdar olan Allah’ım, benim başıma gelenlerden galip olmam için tanıklığına ihtiyacım var ya Rabbim.
Sen ki Mazlumlara yakın olansın, desteğini üzerimizden eksik eyleme zalimleri perişan eyle, Allah’ım verdiğin şımarıklık ve yaptıklarınızdan dolayı nimetlerinden bizleri uzaklaştırma, günah işledik günahlarımızı Affet Ya Rabbim. Şu kişinin de bana yaptığı haksızlığı, zülmü, hakareti sen görüyorsun, Allah’ım bana bu sebepten dolayı zulüm edenlerin yaptıkları hakaretten dolayı onları alıkoy Rabbim. Kudretinle aramızdaki düşmanlığı gider. Ya Rabbim onu başka işlerle meşgul eyle ki beni unutsun, Allah’ım bana karşı onu aciz kıl, onu güçsüz eyle, sana sığınıyorum Allah’ım. Senin yardımını umuyorum, beni sen esirge, sen koru yardımcım sen ol ya Rabbim.

Haksızlık karşısında okunacak zikir

Kim haksız yere zulüm görmüş ise cuma günü namazdan sonra kıbleye dönerek 100 kere ya Latif, 100 defa salavat getirmesi üzerine Allah’ım haksızlığı yapan kişiye karşı hatasını anlamasını sağla demesi ile Allah yardımcısı olur.
100 kez günlük ya Müntekim esmasının okunması ile haksızlığa uğrayan kişinin diğer kişilerden hakkını alacağı bildirilmektedir.
Günlük 145 kez ya müheymin Esmaül Hüsna‘nın okunması ile haksızlığa uğrayan kişinin haksızlık yapan kişiye karşı galip gelerek, hakkını alacağı belirtilmektedir.
Haksızlığa uğrayanların duası, sizi inciten ve zorlayan bu kötü durumu atlatmanızı sağlar. Allah’a güvenin, sabır ve adalet arayışınızda size destek olur. Kendinizi korumak ve hayatta ilerlemek için, haksızlığa karşı zafer kazanma yolunda dua etmeyi asla ihmal etmeyin. Allah yoldaşınız olsun!
Son olarak En güçlü etkili duaların paylaşımlarını dualari.com.tr adresinden takip edebilirsiniz..
Hadi Puan Ver
[Total: 1 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor