Hangi Dua ile Zengin Olunur?Hangi dua ile zengin olunur, parayı bereketlendiren dua ve sureler neler gibi birçok soru merak edilir. Zengin olmak herkesin hayalleri arasında yer alır. Kişiler çalışarak zengin olmanın uzun yıllar alabileceğini düşündüğünden bu durumu kısa sürede gerçekleştirmek isteyebilir. Bu nedenle de dualara başvururlar.

Zengin olmak, çokça para kazanmak isteyen bireylerin karşısına birçok dua çıkabilir. İçlerinden en güçlü tesire sahip olanlar seçilerek okunabilir. Her duanın ve surenin kaç kere, ne zaman ve nasıl okunacağı bilinmelidir. Bunlar bilindiği takdirde duanın kabul olması için bir adım daha yaklaşılmış olur.

Hangi dua ile zengin olunur araştırması yapan kişilerin bilmesi gereken en önemli noktalardan biri de duayı ederken hissedilen inançtır. Kişiler gönülden dua ederek Allah’a yalvarmalıdır. İnanarak edilen dua ve okunan surelerin etkisi de kısa süre içerisinde görülebilir.

ZENGİNLİK DUASI ARAPÇA OKUNUŞU

Zenginlik duasının Türkçe okunuşuna geçmeden önce Arapça okunuşu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Çünkü dualarda hem Arapça hem de Türkçe okunuş çok önemlidir. Ayrıca zenginlik duası oldukça kolay olan ve herkesin anlayabileceği bir dua olarak bilinmektedir.

– Allahümme ya Ganiyyü ya Hamidü ya Mübdiü ya Müidü,

– Ya Rahimü ya Vedud.

– Eğnini bi helalike an haramike

– ve bi fadlike Ammen sivake.

ZENGİNLİK DUASI TÜRKÇE OKUNUŞU

Zenginlik duasının Arapça okunuşunu birçok kişi bilse de Türkçe okunuşunu bilmeyen kişilerde oldukça çoktur. Bunun için zenginlik duasının Arapça okunuşunun sahip olduğu anlama bakmak yeterli olacaktır.

– Ey Gani, Ey Hamid, Ey Mübdiü, Ey Müidü,

– Ey Rahimü, Ey Vedud olan Allahım,

– Beni helal kıldıklarınla nimet ver,

– Bana haram kıldıklarını ise benden uzaklaştır. Beni başkasına muhtaç etme.

Her duada olduğu gibi zenginlik duasıda Amin denilerek bitirilir. Buna dikkat etmeniz çok önemlidir. Çünkü içten bir şekilde edilen duanın ardından Amin demek kabul olmasını dilemektir.

ZENGİNLİK DUASI TEFSİRİ

Tefsir kelimesini bilmeyen kişiler olabilir. Bu yüzden öncelikle tefsir kelimesinin tanımını söyleyelim. Tefsir demek yorumlama demektir. Bundan dolayı zenginlik duasının tefsiri, bu duanın yorumu anlamına gelir.

Duanın ilk bölümünde Allahu Tealanın esmalarını zikretmek yer almaktadır. Daha sonra Allahu Tealanın Ganiyyü esmasının anlamında ise Allah’ın gerçek zenginlik sahibi olması söylenir. Ayrıca dilediğine zenginlik, mal ve mülk vereceği anlamında olması anlatılmaktadır. Duada zikredilen diğer esmalar da vardır. Buna göre Allahu Telanın kullarına zenginlik vermesinde sınırsız olduğu ifade edilir.

ZENGİN OLMAK İÇİN OKUNACAK DUA

Zengin olmak ve mal mülk kazanmak için dua etmeniz gerekir. Edilen bu dualar bereket ve bolluk elde etmenize önemli derecede yardımcı olabilir. Zenginlik için şu dua okunabilir;

– Bismillahirrahmanirrahim

– Kulillahümme malikül mülki tütil mülke men teşau ve tenziül mülke mimmen teşau,

– ve tüizzü men teşau ve tüzillü men teşau biyedikel,

– hayr inneke ala külli şeyin kadir.

– Tülicülleyle finnehari ve tuhlicunnehara filleyli,

– ve tuhricul hayye minel meyyiti,

– ve tuhricul meyyiti minel hayy ve terzuku men teşau bi gayri hisab.

Necmettin Nursaçan Zenginlik Duası

Cübbeli Ahmet Hoca Zenginlik Duası

Çok zengin olmak için hangi dua yapılır?

Zenginlik duasının okunuşu; Allahümme ya Ganiyyü ya Hamidü ya Mübdiü ya Müidü, ya Rahimü ya Vedud. Eğnini bi helalike an haramike ve bi fadlike Ammen sivake. Zenginlik duasının tefsiri ise duanın ilk kısmında Allahu Tealanın esmalarını zikretmek vesilesiyle duada esmalar hürmetine istemek fazileti yer almaktadır.

Bol kazanç için hangi sure okunur?

Bol kazanç için hangi sure okunur? Bol rızık ve bereket için Peygamber Efendimiz Vakıa Suresinin okunmasını buyurmuştur.

Zenginlik duası kabul olur mu?

Zengin olmak, helalinden kazanıp helalinden harcamak için edilecek olan bu dua oldukça etkili bir duadır. Sürekli olarak düzenli okunan bu dua Allah’ın izni ile kabul olmaktadır. Sonsuz güç sahibi ve merhametli olan Allah kulunun bu dua ile yakarışına hayırlı ve bereketli kazanç sunarak cevap vermektedir.

Allah kime zenginlik verir?

Allah, sadece inananlara değil, kendisini inkâr edenlere, hatta iftira edenlere bile bol bol rızık verir. Peygamberimiz, ‘Duyduğu incitici sözlere karşı Allah’tan daha sabırlı davranabilen kimse yoktur’ buyurur.

Dinimize göre nasıl zengin olunur?

Borcundan ve aslî ihtiyaçlarından fazla olarak bu kadar mala sahip olan kişi dinen zengin sayılır. Böyle bir kişi, zekât veya sadaka alamayacağı gibi; sadaka-i fıtır vermek ve kurban kesmekle de yükümlü olur.

Hadi Puan Ver
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

Sponsor