Haşr Suresi Son 2 Ayeti Fazileti – 11 Defa OkunacakReklam

Kur’an-ı Kerim’in bazı surelerinde, içerisindeki ayetlerden dolayı özel bir fazilete sahip oldukları bilinmektedir. Bu surelerin biri de Haşr Suresi‘dir. 59. sure olan Haşr Suresi‘nin son iki ayeti, çok önemli bir evlilik duasını içermektedir. Bu dua, evliliklerde huzurun ve mutluluğun sağlanması için okunması gereken etkili bir duadır.

Haşr Suresi’nin son 2 ayeti Türkçe okunuşu şu şekildedir:

“Ey Rabbimiz, bize dünyada da güzellik ver ve bize ahirette de güzellik ver ve bizi Cehennem azabından koru.” (Haşr Suresi, 10. Ayet)

Huvallâhullezî lâ ilâhe illâ huve-lmeliku-lkuddûsu-sselâmu-lmu/minu-lmuheyminu-l’azîzu-lcebbâru-lmutekebbir(u)(c) subhâna(A)llâhi ‘ammâ yuşrikûn(e) Huvallâhul hâlikul bâriul musavviru lehul esmâul husnâ, yusebbihu lehu mâ fî-ssemâvâti vel-ard(i)(s) vehuve-l’azîzu-lhakîm(u)

Duanın Anlamı : “Rabbimiz, bizim kalplerimizi eğriltme; bize hidayet ettikten sonra bize katından bir rahmet bağışla. Şüphesiz ki, Sen çok bağışlayansın, çok esirgeyensin.” (Haşr Suresi, 11. Ayet)

Bu son iki ayet, Kur’an-ı Kerim‘in büyük bir hikmet ve fazilet içeren bölümlerinden biridir. Özellikle evliliklerde sıkıntılı zamanlar yaşayan çiftler için bir umut ışığıdır. Bu ayetlerin etkili olabilmesi için düzenli bir şekilde okunması önerilmektedir. En etkili sonuçları elde etmek için bu ayetlerin her gün sabah ve akşam olmak üzere 11 defa okunması tavsiye edilmektedir.

Haşr Suresi‘nin son 2 ayetinin Arapça okunuşu, ibadet etmek isteyenler için önemlidir. Ayrıca Arapça okunuşun yanında Türkçe mealini de anlamak ve duanın anlamını kavramak gerekmektedir.

Evliliklerde huzur ve mutluluğun sağlanması için okunan dua, çiftlerin kalplerini ve ruhlarını bir araya getirmekte, aralarındaki problemlere çözüm bulmalarına yardımcı olmaktadır. Evlilikteki uyumu artırarak çiftlerin birbirlerine olan sevgi ve saygılarını artırır.

Haşr Suresi‘nin son 2 ayeti aynı zamanda Allah’a dua etmek, O’na sığınmak ve rahmetini istemek için de kullanılabilir. Rabbimiz, bize hidayet göstermeli ve kalplerimizi eğriltmemeli; bize dünyada ve ahirette güzellik vermelidir. Bu duaların kabul edilmesi için samimi bir kalple Allah‘a yönelmek önemlidir.

Haşr suresinin son iki ayeti ne için okunur, evlilik,mutluluk için okunan dualar

Haşr Suresi Son 2 Ayeti Faziletleri

Halk arasında fazlasıyla bilinen ve merak konusu olan Haşr Suresi son 2 ayeti faziletleri de son derecede önemli bir halde kalmaktadır. Bu ayetleri her gün düzenli olarak okuyan kişilerin mutlak suretle yararlı sonuçlara ulaşmaları da kesin bir hal alacaktır.

Haşr Suresi son 2 ayetini okuyan kişilerin aynı gün içinde ölmelerinde şehit mertebesine ulaşmaları söz konusudur.
Haşr Suresi okumakla birlikte geçmiş ve gelecekte olan tüm günahların affedileceği manasını da taşıyacaktır.
Kişilerin sabahladıkları günlerde Haşr Suresi okumaları halinde ölmeleriyle cenneti kendilerine vacip kılmaları söz konusudur.
Haşr Suresi son 2 ayetinin okunması durumunda da 70.000 melek görevlendirilmesi de mümkün olacaktır.

Ayrıca bu dualarda dikkatini çekebilir..

Birinin Ölmesi İçin Dua

En Kuvvetli Şans Duası

Sitemizin anasayfasında farklı dualar ve dini bilgiler yer alıyor.. dualari.com.tr adresini takip edin..

Hadi Puan Ver
[Total: 2 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor