Kaybolan ve Çalınan Eşya DuasıKaybolan ve çalınan eşyalarımızın bulunması ve geri getirilmesi için yapabileceğimiz farklı dualar bulunmaktadır. Bu dualardan biri olan Kaybolan ve Çalınan Eşya Duası, İbrahim Ethem tarafından önerilmiştir. İbrahim Ethem, manevi konularda uzmanlaşmış bir kişidir ve duaların gücü hakkında derin bir bilgi sahibidir. Bu dua, kaybolan veya çalınan eşyaların bulunması için Allah’a yapılan bir yakarıştır. İbrahim Ethem’in önerdiği bu dua, kaybolan eşyaları geri getirmek için son derece etkilidir. Eğer siz de bir şeyler kaybettiyseniz ve geri getirilmesini umuyorsanız, İbrahim Ethem‘in tavsiye ettiği bu duayı deneyebilirsiniz.

Halk arasında tekerleme haline gelmiş bir uygulama var.Bu uygulama veya tekerleme akıllarda tutabilmek için yapılmış.
Şöyle ki;
Ethem baba,Ethem baba
Gömleği keten baba
Benim bir kayıbım var
Bulursam sana 3 kulhü 1 fatiha

Kaybınızı ve çalınan bir şeyinizi bulduktan sonra dua okumayı unutmayın lütfen!..
Kaybedilen eşyalarla alakalı mücerrep ( tecrübe edilmiş) bir dua vardır.(Kureyş suresi 4 defa okunup fatiha ile birlikte İbrahim ETHEM hazretlerinin ruhuna hediye edilirse) kayıpların bulunduğu çok tecrübe edilmiştir.

Cafer el-Hudi rahimehullah’dan; Ebul Hasan’a veda ederken dedim ki:
-Bana azık ver!
-Bir şey kaybettiğin zaman yahut çalınan parayı geri getirmek istediğinde şöyle dua et:
“Rabbenâ inneke câmiunnâsi liyevmin la raybe fihi, rüdde aleyye dâlleti”

Manası : “Ey hakkında şüphe olmayan bir günde insanları bir araya toplayacak ulu Allah’ım kaybettiğimi bana iade et, yahut beni falan şeyle yahut falan kimse ile buluştur!”

İbni Ömer (r.a) bir şey kaybedene şöyle dua etmesini söylerdi:

“Allahümme, rabbed’dâlleti, hâdi’d dâlleti, tehdî mine’d dâlleti, rudde aleyye dâlleti bikudretike ve sultânike, fınnehâ min atâike ve fadlike”

Manası : “Allah’ım! Ey kayıbın Rabbi, ey kaybolana yolunu gösteren! Kaybolana yolunu sen gösterirsin, gücün ve kudretinle kaybımı bana geri ver”

Bir rivayette de: “İki rekat namaz kılar, tahiyyattan sonra bu duayı okur” demiştir.

Çalınan eşya için hangi dua okunur?

Çalınan yada kaybolan bir eşyanızı bulmak için, her gün 25 kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne” duasını okuyabilir. Bulunun caya dek okumaya devam eder.

Son olarak https://dualari.com.tr adresinde sizler için farklı dualara yer verdik, takip edin!

Hadi Puan Ver
[Total: 1 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor