Kolay Doğum için Okunacak Ayetler SurelerYeni doğacak bir bebeğin dünyaya gelmesi, aile için büyük bir sevinç kaynağıdır. Bu özel anı kutlayarak bebeğe dua edip ona hayırlı bir gelecek dileyebilirsiniz. Doğum anında dua edebilmek için bazı ayetler ve sureler vardır, işte bu önemli anlarda okunabilecek bazı ayetler ve sureler. .

Hz. Peygamber, kızı Fatma’nın doğumu yaklaşınca iki kadın sahabiyi ona göndermiş ve yanında Ayetel Kürsiyi, Araf 54 ve Yunus 3 ayetlerini okumalarını söylemiştir.

Ayetel Kürsi’yi biliyorsunuz.

Araf 54:  إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُغْشِي اللَّيْلَ النَّهَارَ يَطْلُبُهُ حَثِيثًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالنُّجُومَ مُسَخَّرَاتٍ بِأَمْرِهِ أَلاَ لَهُ الْخَلْقُ وَالأَمْرُ تَبَارَكَ اللّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ

Şüphesiz ki Rabbinîz, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra arşa istiva eden; geceyi, durmadan kendisini kovalayan gündüze bürüyüp örten; güneşi, ayı ve yıldızları emrine boyun eğmiş durumda yaratan Allah’tır. Bilin ki, yaratma da emir de yalnız Allah’a aittir. Âlemlerin rabbi olan Allah yüceler yücesidir.

Yunus 3: إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُدَبِّرُ الأَمْرَ مَا مِن شَفِيعٍ إِلاَّ مِن بَعْدِ إِذْنِهِ ذَلِكُمُ اللّهُ رَبُّكُمْ فَاعْبُدُوهُ أَفَلاَ تَذَكَّرُونَ

Şüphesiz ki Rabbiniz, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra da işleri yerli yerince idare ederek arşa istiva eden Allah’dır. Onun izni olmadan hiç kimse şefaatçi olamaz. İşte O Rabbiniz Allah’tır. O halde O’na kulluk edin. Hâla düşünmüyor musunuz!. . 

1. Ayetel Kürsi

Ayetel Kürsi, Kur’an-ı Kerim’in en önemli ayetlerinden biridir. Bu ayeti doğum anında okumak, bebeğe mutluluk ve huzur getirebilir. Ayetel Kürsi, bebeğin korunması için güçlü bir şifa kaynağıdır.

2. Fatiha Suresi

Fatiha Suresi, Kur’an-ı Kerim’in ilk suresidir. Yeni doğan bebeğin hayatına mutluluk ve bereket katmak için Fatiha Suresi okunabilir. Bu sure, bebeğe güzel bir yaşam diliyerek ona pozitif enerji sunar.

3. İhlas Suresi

İhlas Suresi, Kur’an-ı Kerim’de tevhidin önemini vurgulayan bir suredir. Doğum anında okunursa, bebeğin inançla büyümesine ve doğru yolu takip etmesine yardımcı olabilir. İhlas Suresi’nin okunmasıyla bebeğe manevi bir güç verilebilir.

4. Kevser Suresi

Kevser Suresi, Kur’an-ı Kerim’in en kısa surelerinden biridir. Bu surenin okunmasıyla bebeğe bereket ve hayırlı bir gelecek dileği sunulabilir. Kevser Suresi, bebeğin hayatının boyunca sevinç ve bolluk içinde geçmesine yardımcı olabilir.

5. Nas Suresi

Nas Suresi, Kur’an-ı Kerim‘in son surelerinden biridir. Doğum anında okunması halinde, bebeğin kötü düşüncelerden ve zararlı etkilerden korunduğuna inanılır. Bu sure, bebeğin ruhuna güvenlik ve koruma sağlar.

Bir bebeğin doğum anında dua ve okunacak ayetler ve sureler, ona pozitif enerji ve bereket getirebilir. Bu dualar, bebeğin hayatının sağlıklı ve başarılı geçmesine yardımcı olabilir. Unutmayın, her dua güçlüdür ve yürekten yapıldığında gerçekleşme ihtimali daha da artar.

https://dualari.com.tr/dualar/Dua ederken samimi olmak ve kalpten gelen isteklerle hareket etmek büyük önem taşır. Bebeğinizin hayatının başlangıcında dualarınızı ihmal etmeyin ve her geçen gün büyüyerek sağlıklı ve mutlu bir birey olmasını dileyin.

Hadi Puan Ver
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

Sponsor