Konuşkan olmak için okunacak duaReklam

Birçok insan, konuşkan olmak için okunacak dua aramaktadır. Konuşkan ve girişken olmak, günümüzün en büyük sorunlarından biridir. Özellikle genç nesil olmak üzere birçok kişi utangaçlık ve çekingenlikten şikayetçidir. Bu nedenle her zamanki gibi Allah’a sığınmak ve yardım dilemek gereklidir. Aksi takdirde sorun çözülemez. Konuşkan olmak için namazlardan sonra veya boş vakitlerde günde üç kez dua etmek yeterlidir. Allah, inançlı insanların sıkıntı çekmesini istemez.

Özgüven sorunu yaşayan kimseler için “Yâ Vekil “

Ya Vekil:Her şeye karşı kullarına vekil ve yardımcı olan Allah-u Teâlâ.

Bu ismi şerifin ebced degeri:(66) olup her gün (66) defa  veya her namazdan sonra 66  defa okunrsa,Allah’ın yardımı her zaman size ulaşır.Korkmanız gereken hiç bir şey kalmaz  çünkü  Allah-ü Teâlâ’yı vekil  edinmiş olursunuz.

Özellikle  özgüven sorunu yaşayanlar bu ismi şerife  devam ederler ise bu sorunun üstesinden gelirler.

utangaç konuşmak isteyen girişim için esmalar

Konuşkan Olmak İçin Okunacak Dua

Bismillahirrahmânirrahîm. Kul hüvellâhü ehad Allâhüssamed Lem yelid ve lem yûled Ve lem yekün lehû küfüven ehad.

İhlas suresi okunduktan sonra aşağıdaki duayı ederek konuşkan ve girişken olmak için Allah-u Teala’ya sığınmak mümkündür. Şüphesiz ki o, kullarının sesini her daim duyan ve esirgeyendir:

Korkusuz Olmak İçin Dua

Allah’ımız bizleri belirli fıtratlarda yaratmıştır. Kimimiz bol cesaretli kimimiz de biraz ürkektir. Bu tarz durumlarda Korkusuz Olmak İçin Dua etmek çok önemlidir. Aşağıda sizlere hem etkisi bol hem de bol faziletli duaları listeledik:

Müzemmil Suresi
İhlas Suresi

Herzaman okumanız gerekiyor..

Utangaç Çocuğa Okunacak Dua

Çekingen ve utangaç bir çocuğun ebeveyni tarafından Cuma günleri abdestli olarak okunmalıdır. Böylece çocuğun utangaçlığı ve çekingenliği de ortadan kalkacaktır. Bunun için okunması gereken dua aşağıda da yer aldığı üzere Müzemmil Suresidir:

Ya eyyuhelmüzelliu. Kumilleyle illa kaliylen. Nısfehu evinkus minhu kaliylen. Ev zid’aleyhi ve retililkur’ane tertiylen. İnna senulkıy’aleyke kavlen sekıylen. İnne naşietelleyli hiye eşeddu vat’en ve akvemu kıylen. İnne leke fiynnehari sebhan taviylen. Vezkurisme rabbike ve tebettel ileyhi tebtiylen. Rabbulmeşrikı velmağribi la ilahe illa huve fettehızhu vekiylen. Vasbir’ala ma yekulune vehcurhum hecren cemiylen. Ve zerniy velmukezzibiyne uliynna’meti ve mehhilhum kaliyen. İnne ledeyna enkalen ve cahıymen. Ve ta’men za ğussatin ve ‘azaben eliymen. Yevme tercuful’ardu ve rahıymun.

Yukarıda belirtilen duaları konuşkan olmak girişken olmak isteyen kişilerde bolbol okuyabilirler..

Hadi Puan Ver
[Total: 4 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor