kötü rüya görünce okunacak duaKötü bir rüya gördüğümüzde ne yapmalıyız? İşte bu makalede kötü bir rüya görünce okunacak duaları sizlerle paylaşacağım. Aynı zamanda peygamber efendimizin kötü bir rüya gördüğünde neler yaptığını da göreceğiz. Rüya görünce nasıl dua edilir ve nelere dikkat etmek gerekir? Gelip bunları birlikte öğrenelim.

Kötü bir rüya gördüğümüzde korkmak  yerine Rabbimize sığınmak çok önemlidir. İşte bu noktada okuyacağımız dua, “Allahümme innî eûzü bike min evha*bi’l-emkân ve mine seyyi’il-eşbâ’î.” Etkili dua, “Ey Allah’ım! Köy şeytanın etkisinden ve kötü arkadaşların şerrinden sana sığınırım” anlamına gelmektedir.

Peygamber efendimiz de kötü bir rüya gördüğünde bu duayı okurdu. Yani bizler de O’nun bu güzel örneğini takip etmeliyiz. Unutmayalım ki peygamber efendimiz bize en güzel örnek olmuştur.

Rüya görünce nasıl dua edileceği konusunda dikkat etmemiz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Öncelikle dua etmeye niyet etmeliyiz. Kalbimizde samimiyetle dua edeceğimize inanmalıyız. Ayrıca dua ederken Rabbimize yönelmeli ve bulunulan ortamın temiz olmasına özen göstermeliyiz.

Kötü bir rüya gördüğümüzde hemen telaşa kapılmak yerine Rabbimize sığınmalıyız. Peygamber efendimizin güzel örneği doğrultusunda dua edip sıkıntımızı dile getirmeliyiz. Unutmayalım ki Allah rüya gördüğümüzde bize yardım edecek ve bizi koruyacaktır.

Kötü bir rüya görünce hangi dua okunur?

Okunuşu: “Euzü bi-kelimâti’l-lâhi’t-tâmmeti min ğadabihî ve ‘ıkâbihî ve şerri ‘ıbâdihî ve min hemezâti’ş- şeyâtîni ve en yehdurûn.” İyi rüya Allah’tan, kötü rüya ise şeytandandır. İyi rüya gören kimsenin onu Cenâb-ı Hakk’a nisbet etmenin yanında, bunu bir nimet bilerek Allah’a hamdetmesi gerekir.

Rüya görünce nasıl dua edilir?

Sizden biriniz hoşuna gitmeyen bir rüya görürse üç defa sol tarafına tükürsün ve üç defa ‘Eüzü billahi minesseytanirraciym’ diyerek taşlanmış şeytanın şerrinden Allah’a sığınsın ve yattığı taraftan öte tarafa dönsün, ‘Allah’ım şeytanın amelinden ve sevilmeyen rüyadan sana sığınırım.” desin.

Hadi Puan Ver
[Total: 1 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor