La İlahe İllallahül Melikül Hakkul Mübin



La İlahe İllallahül Melikül Hakkul Mübin duasının anlamı ve faziletleri hakkında merak edilenler yazımızda bulunmaktadır. Bu duayı sürekli tekrar etmenin hayata olumlu etkileri kesindir. La ilahe illallahül melikül hakkul mübin duasını tekrar edenlerin maddi sıkıntılarından kurtulup bolluk bereket içinde yaşamaya başlaması oldukça yaygındır. Bu dua, bu tür olumlu gelişmeleri beraberinde getirir.

Lâ ilâhe illallâhül melikul hakkul mubin” ifadesi, Kur’ân-ı Kerim’de hangi ayetlerde geçiyor?

“Lâ ilâhe illallâhül melikul hakkul mubin” ifadesi, Kur’ân-ı Kerim‘de birçok yerde geçmektedir. Bu ifadelerden bazıları şunlardır:

Bakara Suresi 255. Ayet: “Allah’tan başka ilâh yoktur. O, hayydır, kayyumdur. Onu ne uyuklama tutar ne de uyku. Göklerin ve yerin mülkü O’nundur. O’nun izni olmadan kim O’nun katında şefaat edebilir? O, her şeyi ilmiyle kuşatmıştır.”

Araf Suresi 180. Ayet: “De ki: ‘Rabbim ancak Allah’tır. O, her şeyi yarattı ve O’nun her şey üzerinde bir nizamı vardır.'”

Mü’min Suresi 62. Ayet: “De ki: ‘Allah, birdir. Allah Samed’dir. O doğurmadı ve doğurulmadı. O’na denk hiçbir şey yoktur.'”

La ilahe illallahül melikül hakkul mübin anlamı nedir?

Türçe okunuşu: “Lâ ilâhe illallâhül melikül hakkul mübîn Muhammedün rasûlüllâhi sâdikul va’dil emîn.”

La ilahe illallahül melikül hakkul mübin anlamı

: Mülk sahibi Melik, hak ve varlığı birliği apaçık Mübin olan Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Vadinde sadık ve emin olan Muhammed (asm) Allah’ın Rasulüdür.

La ilahe illallahül melikül hakkul mübin okumak neye faydalı?

“Ey Muhammed, senin ümmetinden kim her gün yüz defa لَااِلٰهَ اِلاَّالله اَلْمَلِكُ الْحَقُّ الْمُبِينُ Lâ ilâhe illallâhül melikül hakkul mübîn derse, bu onun için fakirlikten kurtulmaya vesile olur, kabir yalnızlığında kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş yani kendisine çekmiş ve cennetin de kapısını çalmış olur.” (Zebidi, İthaf, 5/131; Kenzü’l-ummal, no: 5058). Bu ifadeyi Allah’ı ve Resulünü övmek, dua ve niyazda bulunmak, bela ve musibetlerden korunmak niyetiyle okumak güzel olur.

La ilahe illallahül melikül hakkul Mübin faziletleri nedir?

La ilahe illallahül melikül hakkul mübin duasını okuyanın rıskı artar, yoklukla karşılaşmaz.
La ilahe illallahül melikül hakkul mübin duasını her gün 100 kez okuyan kişinin duaları kabul olur.
La ilahe illallahül melikül hakkul mübin duasını okuyanın malı, mülkü artar fakirlikten kurtulur.
Cuma günü 200 kez bu duayı okuyanın ömrü bereketli ve huzurlu olur.

Lâ ilâhe illallâhül melikül hakkul mübîn Muhammedün rasûlüllâhi sâdikul va’dil emîn okunuşu, anlamı ve fazileti
لَااِلٰهَ اِلاَّالله اَلْمَلِكُ الْحَقُّ الْمُبِينُ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللهِ صَادِقُ الْوَعْدِ اْلاَمِين

“Lâ ilâhe illallâhül melikül hakkul mübîn Muhammedün rasûlüllâhi sâdikul va’dil emîn.”

“Mülk sahibi Melik, hak ve varlığı birliği apaçık Mübin olan Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Vadinde sadık ve emin olan Muhammed (asm) Allah’ın Rasulüdür.”

ilk cümlesi olan لَااِلٰهَ اِلاَّالله اَلْمَلِكُ الْحَقُّ الْمُبِينُ ifadesiyle ilgili olarak, Hz. Peygamber Efendimiz (asm)’e, Hz. Cebrail’in şöyle dediği rivayet edilir:

“Ey Muhammed, senin ümmetinden kim her gün yüz defa لَااِلٰهَ اِلاَّالله اَلْمَلِكُ الْحَقُّ الْمُبِينُ Lâ ilâhe illallâhül melikül hakkul mübîn derse, bu onun için fakirlikten kurtulmaya vesile olur, kabir yalnızlığında kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş yani kendisine çekmiş ve cennetin de kapısını çalmış olur.” (Zebidi, İthaf, 5/131; Kenzü’l-ummal, no: 5058)

Bununla beraber, bu ifadeyi Allah’ı ve Resulünü övmek, dua ve niyazda bulunmak, bela ve musibetlerden korunmak niyetiyle okumak güzel olur.

adetli regl iken okuyabilirsiniz La ilahe illallahül melikül Hakkul Mübin okuyanlar dua hakkında yorumlarını belirttiler.

Nitekim Muhyiddin ibnü’l-Arabi gibi zatlar, bela ve musibetlerin defedilmesi yine bela ve musibetlerden kurtulmak için bu duayı okumuşlardır. (Mecmuatü’l-Ahzab ve Evrad, Beyrut, s. 337-338; Kıladetü’l-Cevahir, Beyrut, 1971, s. 250)

La İlahe İllallahül Melikül Hakkul Mübin Okuyanlar

Müslümanlar arasında yaygın bir dua ve zikir olarak bilinir ve bu ifadeyi okuyanlar arasında farklı yorumlar ve deneyimler olabilir. İşte La İlahe İllallahül Melikül Hakkul Mübin Okuyanlar:

La ilahe illallahül melikül hakkul mübin ifadesini zikir olarak düzenli olarak okuyorum ve bu beni manevi olarak rahatlatıyor. İnsanın kalbine huzur ve sükunet veren bu dua, benim için stressiz bir hayatın anahtarı.

La ilahe illallahül melikül hakkul mübin ifadesini okumak, Allah’ın büyüklüğünü ve gücünü hatırlatıyor ve bana manevi olarak güç veriyor. Bu dua, bana sadece bu hayatta değil, aynı zamanda ahiret hayatımda da rehberlik ediyor. .

Bu ifadeyi okumak, benim için sadece bir dua veya zikir değil, aynı zamanda yaşam tarzımın bir parçası. Hayatta karşılaştığım herhangi bir zorlukla karşılaştığımda, bu ifadeyi okuyarak Allah’a sığınırım ve beni koruması için dua ederim. .

Lâ ilâhe illallahül-Melikül-Hakkul-Mübin duasını okuyan kişinin rızkı artar, yokluk görmez. Bu duayı her gün 100 defa okumayı alışkanlık haline getiren kişinin duaları kabul olur. Allah’a teslimiyetle bu duayı okuyan kişi fakirlikten kurtulur. Malı ve mülkü artar.

Hadi Puan Ver
[Total: 4 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor