Ya Fettah Ya RezzakReklam

Esma-i şeriflerin değeri ve faydaları hakkında hepimiz bilgi sahibiyiz. Her bir esma-i şerifin farklı anlamları ve güzellikleri vardır. Bugün, Ya Fettah Ya Rezzak esma-i şeriflerinin hayırlarından bahsedeceğiz. Ya Fettah Ya Rezzak, kapalı kapıların açılması, bereket ve hayırlı kısmet için 797, 1000 ve bazen de 100 kez tekrarlanır. Peki, Ya Fettah Ya Rezzak 797 okuyanlar hangi hayırlarla karşılaşırlar?

Ya Fettah Ya Rezzak Anlamı

İki kutsal isim oldukça anlamlıdır. Ya Fettah, Allah’ın tüm kapıları açabileceğini ve hiçbir engelin onu durduramayacağını ifade eder. Ya Rezzak ise Allah’ın yarattığı her varlığın rızkını garanti altına aldığını gösterir. Bu isimler, Allah’ın tüm canlıların ihtiyaçlarını karşılayan bir varlık olduğunu anlatmak için kullanılır. Dünyadaki tüm rızıklar ve dünyevi mallar sadece Allah’ın izni ve takdiriyle kazanılır.

Ya Fettah Esmasının Fayfaları ve Faziletleri

Ya Fettah, her türlü sıkıntıya şifa olabilecek bir isimdir. Bu ismi zor zamanlarında sürekli tekrarlayan kişi, Allah’ın izniyle sıkıntılarından kurtulur. Kapalı kapıların açılması, işlerin düzene girmesi, huzur ve mutluluğa erişmek amacıyla okunan bir isimdir. Bu zikre devam edildiğinde hastalar şifa bulur. Aynı zamanda insanlar arasında saygı görmeye ve sevilmeye de vesile olur. Ya Fettah ismini hayırlı bir iş bulmak veya işinde yükselmek için okursanız fayda görürsünüz.

Ya Fettah faziletlerinden biri de engelleri kaldırmaktır. Sizinle isteğiniz arasındaki tüm engelleri kaldırmak için bu esmayı dilinizden düşürmeyin. İstediğinize ulaşmak için bu esmayı zikretmeye devam edin. Böylece isteğinizi kolayca elde edebilirsiniz. Fakat yürekten ve içten istemeyi unutmayın. Eğer sınava girecekseniz de bu esmayı zikredebilirsiniz. Birçok sıkıntılı durumdan kurtulmak ve kötülükleri bertaraf etmeye vesile olduğu bilinmektedir.

Rızkın artması ve evin yiyeceklerinin bollaşması için kişilerin “Ya Rezzak” zikrine mutlaka yönelmesi gerekmektedir. Bu zikrin yanı sıra İnnallâhe huve’r-Razzâku zu-l-Kuvveti’l-Metînduası da oldukça fazla tavsiye edilmektedir. Ya Rezzak esma-i şerifi ve duası ile sıkıntılarınızdan bir an önce kurtulabilirsiniz. Zikre devam eden kişiler Allah’ın izniyle yeni kapıların açılmasını da sağlar.

Ya Fettah Ya Rezzak Beraber Kaç Kere Okunmalı?

Her gün ebced değerleri toplamı olan 797 defa okumaya  devam eden kimseler hayırlı kapılar açılır. Bu ismi şerifler hürmetine tüm kapalı kapılar açılır.

Güneşin doğmasına az zaman kala (güneş doğmadan) 489 kez bu ismi şerif okunursa Allak kişiye kalbindeki niyeti verir. Ayrıca evlenmek isteyip hayırlı eş bulamayan kişilerde aynı sayı ve zamanda Ya Fettah Ya Rezzah zikrini okumasında fayda vardır.

Ayrıca google ‘de : 997 kez okunabilir bilgisi vardır;

Yüce Allah‘ın (c.c.) Ya Fettah Ya Rezzak ism-i şeriflerini birlikte, sürekli ve hiç bıkmadan gün içinde 100 kez tekrar eden kişilerin rızkı bollaşır, bereketlenir ve kapalı olan tüm kapıları açılır.

Eğer bir sıkıntı içerisindeyseniz, Ya Allah Ya Fettah ismi şerifini sürekli tekrarlayın. Bu şekilde işlerinizin kolaylaştığını göreceksiniz. Ayrıca devam ederseniz rahatlayacak ve kurtuluşa ereceksiniz. Düşmanlarına üstünlük sağlamak veya borçlarından kurtulmak isteyenler, niyetlerini belirledikten sonra 489 defa Ya Fettah ismini zikretmelidir.

 

Hadi Puan Ver
[Total: 3 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor