Yasin okunduktan sonra Ölüye nasıl dua edilir bağişlama duasiasin suresi, Kur’an-ı Kerim‘in en önemli surelerinden biridir. Yasin suresinin okunmasının ardından dua etmek, pek çok Müslüman için ibadetin ayrılmaz bir parçasıdır. Yasin suresi, insanın içini huzur ile dolduran anlamlı ve güçlü bir suredir. Bu nedenle, Yasin suresi okunduktan sonra yapılan dua da aynı şekilde etkileyici ve derin anlamlara sahiptir.

Yasin suresinden sonra okunacak dua, Türkçe olarak yapılabilecek birçok farklı şekilde mevcuttur. Özellikle Yasin Bağışlama Duası, kısa ve uzun şekillerde okunabilen en popüler dualardan biridir. Diğer bir seçenek ise kur’an okuduktan sonra bağışlama duasıdır. Bu dualar, Yasin suresinin okunmasının ardından Allah’a bağışlanma dilemek ve günahlarından arınmak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Yasin Bağışlama Duası kısa bir dua olup şu şekildedir:

“Allah’ım! Günahlarımızı affet, kalbimize hidayet ver, işlerimizi düzelt, bize doğru yolu göster.”

Bu dua, kısa olmasına rağmen içerdiği dualarla kişinin kalbini arındırır ve manevi huzur sağlar. Yasin suresinin okunmasının ardından yapılan bu dua, kişinin günahlarını telafi etmesine yardımcı olur ve kişiyi günah işlemekten alıkoyar.

Yasin Bağışlama Duası‘nın diğer bir versiyonu ise Diyanet tarafından yayınlanan uzun dua şeklidir. Bu dua, genellikle daha fazla zaman ayırabilecek kişiler tarafından tercih edilir. Kur’an okuduktan sonra bağışlama duası uzun olduğu için içerdiği dualar daha detaylıdır ve kişinin içini daha derinden etkiler. Bu dua, günahlarından arınma, affedilme ve Allah’ın lütuf ve rahmetine erişme amacıyla yapılan güçlü bir yakarıştır.

Bununla birlikte, bazı Müslümanlar 41 Yasin okuduktan sonra yapılan dua pratiğini uygulamaktadır. Bu uygulamaya göre, Yasin suresi 41 kez okunduktan sonra bir dua yapılır. Bu dua, kişinin dileklerinin kabul olması, hayırlı bir işe vesile olması veya günahlarının affedilmesi gibi niyetlerle yapılır.

Yasin suresi okunduktan sonra yapılan duaların süreklilik arz etmesi önemlidir. Müslümanlar, Yasin suresini sıklıkla okur ve bağışlama duaları yaparak Allah’a yakarır. Bu dualarla birlikte kişi, temiz bir kalple yaşamını sürdürmeyi, günahlardan uzak durmayı ve Allah’a yakın olmayı hedefler.

Yasinden sonra okunacak dua

Yasin Suresi okunduktan sonra yapılabilecek çeşitli bağışlama duaları vardır. Bu sayfada yer alan dualardan kendiniz istediğiniz gibi bir derleme yaparak bu oluşturduğunuz duayı okuyabilirsiniz. Mühim olan Allah c.c ye en saygılı ve en güzel şekilde duamızı gönderebilmektir.
Ya Rabbi
Müslüman olarak getirdin Müslüman olarak Muhammedine götür.
Ecel geldipte kabre konulduğumuzda Rabbin kimdir deyince, Rabbim Allahü Teala, nebim Muhammed Mustafa, dinim İslam, kitabım Kur-anı Azimi Şan, Müslümanım Elhamdülillah diyerek cevap vermeyi cümlemize nasip eyle Yarabbi.
Burada bulunan Kur-an okuyan, dinleyenlerin de bütün ölmüşlerinin ruhuna hediye ettik kabul eyle Yarabbi.
Özellikle ev sahibinin annesinin, babasının ve bütün akrabalarının ruhuna hediye ettik, kabul eyle Yarabbi.
Allahım bizi af eyle, her derdimizi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle Yarabbi.
Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde Beytullah, Lailaheillallah Muhammedün Resulullah ve Kelime-i Şehadet ile çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Yarabbi şu anda adınla süslenen dillerimizi zikrinle bezenen gönüllerimizi Allah Allah diyerek sana açılan ellerimizi huzurunda boş çevirme YA RABBİ.

Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim.

Elhamdülillahi rabbil alemin vel akıbetül müttekin, vesselatü vesslamü ala resulüne Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain. Ya Rabbel alemin. Ya Erhamerrahimin la ilahe illallah kalbimi karartma La ilahe illallah rızkımı azaltma. Kendi kapından başka kapı arartma. Dünyada ve Ahirette bunaltama. Tükenmez sabır azapsız kabir cümlemize nasip eyle Yarabbim.

Ey bizi yoktan var eden varlığından haberdar eden ALLAHımız, okunmuş olan Kur-Anı Kerimi Yasin-i Şerifi Evradiyeyi Tebareke ve Amme süresini kabul makbul eyle Peygamberimiz Aleyhisselam Efendimiz hazretlerinin mübarek latif ruhuna hediye eyledik. Ahirette şefaatini Cennette komuşuluğunu cümlemize nasip eyle. Bütün peygamberlerin ruhuna hediye ettik. hepsini haberdar eyle Yarabbi.
Cümlemizin ecdadımızdan ahirete intikal edenlerin ruhuna hediye ettik. Vasıl eyle Yarabbi. ruhlarını şad mestur taksiratlarını af ve mafiret eyle kabirlerini Pirnur makamlarını Cennet eyle Yarabbi. Vücudumuzu kaim nimetlerimizi daim sıhhatımızı müdavim evlatlarımızı alim eyle Yarabbi.

Ağzımıza tat vücudumuza sıhhat evlattlarımıza itaat lütf eyle Yarabbi. Fakirlik gelmeden evvel nimetin meşguliyet gelmeden evvel boş vaktin ihtiyarlık gelmeden evvel gençliğin, hastalık gelmeden evvel sıhhatin, ölüm gelmeden evvel hayatın kıyametini bilmeyi bizlere lütf eyle Yarabbi.

Amentüye tam inanan kalbi aşkın ile yanan seherlerde erken kalkan fevzü ilahine konan kullarından eyle Yarabbi. Zalim nefse dirgen vuran bir ömürlük dosyasını güzel amellerle dolduran kullarından eyle Yarabbi. Kabetullaha hazır olan kullarından eyle Yarabbi. Her yerde haddini bilen gönül aynasını silen, mahşerde el ağlarken beraat edip yüzü gülen kullarından eyle Yarabbi.

Lüftu İlahine eren iman ile can veren firdevs cennetine giren orada cemalini gören kullarından eyle Yarabbi. Dertli kullarına deva borçlu kullarına eda, hastalara şifalar nasip eyle Yarabbi. Senin indinde kabul kullarının hürmetine bizim de şu anda yaptığımız duayı kabul ve makbul eyle Yarabbi.

Aramızdan rabıtayı kesme kalp pencerelerimizi kapatma. Müslüman olarak getirdin Müslüman olarak Muhammedine götür. Ecel geldipte kabre konulduğumuzda Rabbin kimdir deyince Rabbim ALLAHü Teala nebim Muhammed Mustafa dinim İslam kitabım Kur-anı Azimi Şan, Müslümanım Elhamdülillah diyerek cevap vermek cümlemize nasip eyle Yarabbi.

Burada bulunan, Kur-an okuyan ve dinleyenlerin de bütün ölmüşlerinin ruhuna hediye ettik kabul eyle Yarabbi. Özellikle ev sahibinin annesinin, babasının ve bütün akrabalarının ruhuna hediye ettik. kabul eyle Yarabbi. ALLAHım bizi af eyle her derdimizi def eyle rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle Yarabbi.

Evvelim ALLAH ahirim ALLAH kalbimde Beytullah Lailaheillallah Muhammedün Resulullah Eşhedü ve Resülühü diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi. ALLAHım şeytanın şerrinden kabirdeki yılanlardan çıyanlardan ölümün dehşetinden kabirin vahşetinden sıratın zulmetinden muhafaza eyle. Ölümün hayırlısı üç ayların birisi Yasinin yarısını okurken ölmek nasip eyle Yarabbi.

Yarabbi tekrar Yarabbi Vağfirlena Zunübenna altı nesne ver bana biri iman, biri Kur-an, biri rahmet biri cennet, biri nasip, biri kısmet. .Bu altı nesneyi müşşeref eyle Yarabbi. Yarabbi dualarımızı Beytullahta yapılan dualara ilhak ile kabul eyle. Hz. Muhammed Peygamberimizin mübarek hürmetine erenler evliyalar şehitler hürmetine sana yalvaran yaralı gönüller hürmetine arşı alanın altına yazılan isimler hürmetine kürsünün üzerine yazılan isimler hürmetine kabul eyle Yarabbi. Amin. Sübhane Rabbike Rabbil İzzeti Amme Yesüfun Ve Selamün Alel Mürselin Velhamdülillahi Rabbil Alemin. El Fatiha. Meas Selavat.

ALLAH c.c. hazretleri, cümle Ümmet-i Muhammedin tutmuş olduğu oruçları, kılmış olduğu namazları, yapmış olduğu hayırları dergahı izzetinde kabul ve karin eylesin inşaAllah. Bizleri bu gecede affederek, günahlar deryasından çıkarsın. Kendisine layık KUL, Habibine layık ÜMMET eylesin inşaAllah. Dinimizi doğru bir şekilde öğrenerek hayatımızda uygulayabilmemizi nasip eylesin. Kur’an-ı Kerimi önce aklımıza, sonra kalbimize ve sonrada hayatımızda uygulayabilen kullarından eylesin inşaAllah. Ey Rabbimiz, bana dua edin, dua’nıza icabet edeyim buyuruyorsun, El açtık boyun büktük, kapına geldik, yüzümüzün karasına bakma, bizleri hicran ateşiyle yakma Ya Rabbi! Ey Rabbimiz, Hidayete tam erebilen kullarından eyle, Şeytanın vesvesesinden, Nefsimizin vesveselerinden bizleri muhafaza eyle! Sevgili ALLAH‘ımız, bizleri seni bilen Emin Kullarından eyle! Ülkemizi Ezan‘sız, Camii’siz, Camiil’erimizide İmamsız ve cemaatsiz bırakma Ya Rabbi! Ey ALLAH’ım, sen Affedicisin, Affetmeyi seversin, Ey Kerem ve İkram sahibi olan, Rahman ve Rahim olan Yüce Rabbimiz, Cümle Ümmet-i Muhammedi Affeyle!
Sübhane Rabbike Rabbil İzzeti Amme Yesüfun Ve Selamün Alel Mürselin Velhamdülillahi Rabbil Alemin. El Fatiha. Meas Selavat.

Hadi Puan Ver
[Total: 1 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor