Yasin Suresi Son İki AyetiYasin suresinin son iki ayetinin fazileti, birçok Müslüman tarafından kanıtlanmıştır. Yasin Suresi’nin son iki ayetini 1001 defa okuyanlar, neler yaşamış birlikte göz atalım. İnsanların çoğunluğu, ihtiyaçlarını Allah-u Teala’dan istemek için gereken şekilde yapmaktadır.

Son dönemde, Yasin suresinin son iki ayetinin okunmasının sağladığı faydalar, herkes tarafından kabul edilmeye başlandı. Bu nedenle, Yasin suresinin son iki ayetinin nasıl okunacağına dair cevap aşağıda bulunmaktadır: .

EveIem yeraI insânü ennâ haIaknâhü min nutfetin feizâ hüve hasîmün mübîn. Ve darebe Ienâ meseIen ve nesiye haIkah kaIe men yuhyiI izâme ve hiye ramîm. KuI yuhyiheIIezî enşeehâ evveIe merrah ve hüve biküIIi haIkın aIîm. EIIezî ceaIe Ieküm mineşşeceriI ahdari nâren feizâ entüm minhü tûkidûn. EveIeyseIIezî haIakassemâvati veI arda bikâdirin aIâ ey yahIüka misIehüm, beIâ ve hüveI haIIâkuI aIîm. İnnema emrühû izâ erâde şey’en en yekûIe Iehû kün, feyekûn. FesübhaneIIezî biyedihî meIekûtü küIIi şey’in ve iIeyhi türceûn.

Yasin Suresinin son iki ayeti Okunuşu

Bir şeyi dilediği zaman, O’nun buyruğu sadece, o şeye “Ol” der, hemen olur. Kainatın mutlak hükümranlığı kendi elinde olan Allah, her türlü acizlikten, noksanlıktan uzak tutar, yüceler yücesidir! Ve ey insanlar, hepiniz dönüp dolaşıp, en sonunda O’nun huzuruna çıkarılacaksınız! İman, İslam ve ihsan ile isteyerek gitmeseniz bile, bir gün, ister istemez O’nun huzuruna çıkacak ve yaptıklarınızın hesabını mutlaka vereceksiniz! . .

Yasin Suresi Son İki Ayeti Fazileti

Bir çok kişi Allah-u Teala’ya el açarak olmasını istediği şeyler hakkında dua eder. Göğsü iman dolu olan ve Allah’a inanan kimselerin duaları, Yüce Allah tarafından gerçekleştirilebilir. Bu nedenle Yasin suresi gibi farklı surelerin faziletleri vardır. Aşağıda, Yasin suresinin faziletleri yer almaktadır:

Yasin suresi son iki ayetini, okuyanlara bolluk ve bereket getirir. Surenin son iki ayetini okuyan inançlı kimselerin Allah’ın izniyle sağlıklı ve sıhhatli bir ömür yaşaması mümkün olur. Yasin suresi son iki ayetin faziletlerinden biri de inançlı kimseler Allah-u Teala tarafından içleri huzur ve güvenle doldurularak tüm korkularından arınır. Yasin suresinin yukarıda yer alan bölümünü gün içerisinde abdestli olarak okuyan kimselerin duaları ve dilekleri kabul olur. Şüphesiz ki Allah-u Teala, adını ve surelerini zikrinden düşürmeyen kimselerin her daim yanındadır. Bu nedenle Müslümanlar tarafından Yasin suresinin okunduğuna sık rastlamak mümkündür. Yasin suresi tüm faziletlerinin yanı sıra okuyan kimselerin içinin huzurla kaplanmasını da sağlar. Bu nedenle pek çok kişi sabah erken saatlerinde okuyarak huzurlu bir gün geçirmek ister.

Hadi Puan Ver
[Total: 3 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor