Yasin’den Önce Okunacak DuaYasin’in okunacağı zorlu bir durum veya niyeti olan kişiler, Yasin okumadan önce aşağıdaki dua örneğini kullanabilirler:

“Ya Rabbi, benim dualarımı kabul buyur. Kalbimdeki niyeti gör ve dualarımı kabul et. Yüce Rahman, bana ve sevdiklerime rahmet ve mağfiret ihsan eyle. Yasin Suresi‘ni okumaya başlamadan önce kalbimi temizle, beni doğru yola ilet ve dileklerimi kabul buyur. Ey merhametlilerin en merhametlisi, dualarımı işit ve kabul buyur. Amin.”

Türkçe okunuşu:

Allâhümme innî es’elüke sabran cemîlen ve kalben selîma. ve lisânen zâkirâ. ve düâen müstecâbâ. ve kitâben yemînâ. verizkan halâlen. ve ne ıymen mukıymen. ve cenneten ve harîran. ve nadratan ve sürûrâ. yâ kâdıye’l hâcât. yâ mucîbe’d deavât. yâ kâşife’d-durri ve’l-beliyyât. yâ âli-me’s-sirri ve’l hafiyyât. ik’dı hâcetî fî hâzihi’ssâati’l-mübâraketi. bi hurmeti Yâsin. ve’l-Kur’âni’l-Kerîm. fe izâ kadâ emran fe innemâ yekûlü lehû kün fe yekûn, fe süb’hâne’llezî bi yedihî melekûtü küll, şey’in ve ileyhi terceûn. ve sallellâhü âlâ seyyidina muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmeıyn.

Duanın Anlamı:

Ey Allahım.Senden güzel sabır, temiz kalp, konuşan dil, kabul olunan dua,cenneti kazandıracak amel defteri, helal rızık, devam edici nimet, cennet elbiseleri, güzel mutluluk istiyorum.Ey ihtiyaçları gideren, Ey davetlere icabet eden, ey bela ve yoksullukları gideren, ey sırları ve gizlilikleri bilen, dilediğimi kabul et ve ihtiyaçlarımı gider Şu mubarek saatte Yasin ve kur-anı kerim hürmetine.Çünkü sen birşeyin olmasını istediğinde ona sadece ol dersin o da hemen oluverir ve herşeyin saltanatı kendi elinde olan ve her şeyin ve hepimizin kendisine döneceğimiz rabbimiz seni tesbih ederim. .

Hadi Puan Ver
[Total: 2 Average: 5]

Yorum yapın

Sponsor